Sevdiklerine el yapımı hediye vermek isteyenler için el yapımı kar küresi eşsiz bir hediyedir. Özellikle yılbaşı hediyeleri ile özdeşleşen kar küreleri, el yapımı olduğu zaman daha anlamlı hale gelir. 

İçinde küçük oyuncak bibloların bulunduğu, ters çevrildiğinde lapa lapa kar yağıyormuş izlenimi veren cam küreler; evde geniş boş vakti olanlar için eğlenceli aktivite olabilecek eşya alternatiflerindendir. Aynı zamanda okul öncesi kar küresi yapımı keyifli bir aktivitedir.


Evde Kar Küresi Yapımı


Evde kar küresi yapımı sırasında kardan adam, cam ağacı veya klasik oyuncak figürü ile tercih edilebilir. Tamamen kendi zevkine uygun bir kar küresi tasarlamak yalnızca hayal gücüne bağlıdır. İstediğin renk ve konseptte bir kar küresi yapabilir, kendini ve sevdiklerini mutlu edebilirsin.


Evde Kar Küresi Yapımı İçin Gerekli Malzemeler


Kolay kar küresi yapımı için ilk adım gerekli malzemeleri hazırlamaktır. Bu malzemeler aşağıdaki gibidir.

·         İlk olarak kapaklı bir kavanoz temin edilmesi gerekir. Bunun için reçel, turşu, konserve gibi boş kavanozlar kullanılabilir.

·         Suya dayanıklı silikon yapıştırıcı temin etmek gerekir.

·         Kavanoz içerisine konulacak figüre karar vermek gerekir. Yılbaşı gecesi konsepti oluşturmak isteyenlerin dekoruna destek olabilecek kar küresi için kardan adam, Noel Baba ya da çam ağacı gibi süsler kullanılabilir.

·         Aynı zamanda ters çevrildiğinde kavanoz içindeki figür üzerine ne yağması isteniyorsa o süs kullanılmalıdır. Beyaz ya da renkli simler, altın veya gümüş yaldızlı simler ile kar efekti yaratılabilir.

·         Su ve gliserin de temin edilmelidir. Bu malzemeler, kar küresi ters çevrildiği zaman simlerin veya yapay karların daha uzun süre kavanoz içerisinde hareket etmesi için gereklidir.


Kavanoz ile Kar Küresi Yapımı


Kavanoz ile kar küresi yapmak için aşağıdaki adımlar izlenebilir.

1. Adım: Kavanozun kapağını ters çevirerek içerisinde kullanılacak figürler yapıştırıcı şeffaf silikon ile dikkatli bir şekilde yapıştırılmalıdır. Figürleri yapıştırırken özellikle dikkat edilmesi gereken husus ise figürün kapağın tam merkezine yerleştirilmesidir.

2. Adım: Kavanozun içinde hangi tarzda süsler görülmek isteniyorsa o figürler kullanılmalıdır. Bir çam ağacı, bir çift, kalp veya gelin damat biblosu tercih edilebilir. Kar küresinin içerisine bunlar yerleştirilebilir. Düzenli ve dikkatli bir şekilde bibloyu silikon ile yapıştırdıktan sonra ortalama 15 – 20 dakika bekletilmelidir.

3. Adım: Kavanoz içerisine su boşaltılmalıdır. Ardından kavanoza gliserin dökülmesi gerektiği için bir miktar da boşluk bırakılmalıdır.

4. Adım: Kavanoz içerisine dikkatlice gliserin boşaltılmalıdır.

5. Adım: Etkinliğin en eğlenceli kısmı ise istenilen ölçüde simin gliserin ve suya eklenmesidir. Ardından bir kaşık vasıtası ile sim, gliserin ve suyu karıştırmalısınız.

6. Adım: Kar küresi yapımının sonuna doğru gelirken üzerine süs veya biblo yapıştırılan kavanoz kapağını yuvasına yerleştirmek gerekir. Sıvının dışarı sızmaması ve emeğin boşa gitmemesi için kapağın sıkıca kapatılması önemlidir. Bu nedenle kapağın iç çevresine silikon yapıştırıcı sürülebilir.

7. Adım: El yapımı kavanoz kar küresi artık hazır. Kar küresini tamamladıktan sonra kavanozun kapağını Viktoria Akrilik Boya ile renklendirebilirsin. Bu etkinliği, sevdiklerinle birlikte yapabilirsin veya sevdiklerine hediye de edebilirsin.


https://www.everydye.com/

Yorumlar

Yorum yazabilmeniz için üye girişi yapmış olmanız gerekmektedir !

Henüz yorum yazan olmadı. İlk siz olmak ister misiniz?

Ücretsiz Kargo

₺ 500 ve Üzerine

%100 Orijinal

Ürün Garantisi

İade & Değişim

Ücretsiz

Güvenli Alışveriş

SSL Güvenliği

E-Bülten Üyeliği

Son trendleri ve özel indirimleri ilk duyan siz olun!

Copyright 2022 © Everydye.com

Whatsapp Destek
WhatsAp Destek Hattı
Lütfen bizimle iletişime geçin