Batik boyama farklı desenlerde yapılabilir. Uygulamayı ister tişörtünüzde isterseniz kıyafetinizde uygulayabilirsiniz. Bu boyamayı yapabilmek için ihtiyacınız olan şeyler ise lastik ve düz renkte bir kıyafettir. Kıyafetinizi istediğiniz bir şekilde katlayarak şekillendirebilir ve daha sonrasında renklendirme aşamasına geçebilirsiniz. Renklendirme aşaması hangi deseni seçerseniz seçin aynıdır ve değişmez. Ancak uygulama öncesinde yapacaklarınız uygulama sonrasında ortaya çıkan sonucu etkileyecektir.

Batik Çizgili Desenler

Batik çizgili desen yapabilmeniz için önce düz renge sahip olan kıyafetinizi yere serin ve daha sonrasında alttan yakaya doğru dürüm gibi sarın. Kıyafetinizi bu işlem sonrasında aralarında bir karış olacak şekilde lastik bant ile sarın. Daha sonrasında boyama işlemine geçebilirsiniz.

BatikBoya Nedir, Nerelerde Kullanılır? Makalemizi okuyarak uygulamanın nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Sarmal Çember Desenler

Bu tişörtlerde en çok tercih edilen desenlerin başında gelir. Bu deseni ortaya çıkabilmek için öncelikli olarak tişörtünüzü düz bir zeminin üzerine serin ve ortasına parmağınız koyarak dairesel olarak döndürün. Tişörtünüz parmağınıza dolanarak sarmal hale gelecektir. Daha sonrasında ise geniş bir lastik ile tişörtünüzü bağlayın. İstediğiniz deseni oluşturabilmek için en az 3 lastik bağlamanız gerekiyor. Her lastik, sarmal bir pastanın dilimleri gibi görülür.

Puantiye Desenleri

Puantiye ilgi çekici desenlerden bir tanesidir. Bu deseni tişörtünüze verebilmek için düz bir zemine serin ve parmak ucunuzla istediğiniz yerlerden çekin ve lastikle bağlayın. Parmaklarınızla çekmiş olduğunuz parça ne kadar büyük olursa ortaya çıkacak olan puantiye de o kadar büyük olacaktır. Bunun için ne büyüklükte puantiye istiyorsanız ona göre çekmelisiniz.

Rastgele Desenler

Bazı kişiler dağınık olmayı tercih edebilir. Özgürlüklerine düşkün olan bu insanlar kıyafetlerini boyamak istediklerinde rastgele seçimlerde bulunabilirler. Bu uygulamada ise tişörtünüzü istediğiniz gibi kırıştırıp katlayabilir, istediğiniz yerden lastikle bağlayabilirsiniz. Karışık bir görünüm için farklı yöne katlamalar yapabilirsiniz.

Batik boyama işlemine başlamadan önce mutlaka zemini boşaltmalı ve boya için uygun hale getirmelisiniz.

Batik boyasının ısıya dayanıklı, solmayan, parlak renklere sahip olması gerekir. Boya çeşitleri için https://www.everydye.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum yazabilmeniz için üye girişi yapmış olmanız gerekmektedir !

Henüz yorum yazan olmadı. İlk siz olmak ister misiniz?

Ücretsiz Kargo

₺ 500 ve Üzerine

%100 Orijinal

Ürün Garantisi

İade & Değişim

Ücretsiz

Güvenli Alışveriş

SSL Güvenliği

E-Bülten Üyeliği

Son trendleri ve özel indirimleri ilk duyan siz olun!

Copyright 2022 © Everydye.com

Whatsapp Destek
WhatsAp Destek Hattı
Lütfen bizimle iletişime geçin