Kumaş boyası, genel olarak tekstil ürünlerini renklendirmek için kullanılır. Tüketicilerin evlerinde bulunan araçlarla kolay bir şekilde uygulanabilen kumaş boyası, kişilerin çeşitli eşyalarını yeniden kullanılabilir ve yeni bir hale getirir. Günümüzde satışa sunulan pek çok kumaş boyası renk seçeneği vardır. Bu sayede kişiler istedikleri eşyayı istedikleri renge boyayabilme imkanına sahip olabilir. Bu renkler kendilerinden daha açık renkteki kumaşları boyama konusunda başarılıdır. Dolayısıyla koyu renk bir maviyi daha açık renkli mavi boya ile boyamak biraz zordur. Bu sebeple boyayacağınız kumaşın aldığınız boyadan daha koyu açık renk olmasına dikkat etmeniz gerekir.


Viktoria kumaş boyası ile bütün kumaş tipleri gönül rahatlığı ile boyanabilir. Basit olarak uyulması gereken kurallara uyarak hiçbir sorun ile karşı karşıya kalmadan kumaşınızı yepyeni ve capcanlı bir görünüme kavuşturmak mümkündür. Yapmanız gereken tek şey boyayacağınız eşyayı hangi renge boyayacağınıza karar vermektir.


Kumaş Boyası ile Hangi Kumaş Türlerini Boyayabilirim?


Yünlü, pamuklu, suni ipek, ipek, keten, naylon ve rami içerikli kumaşlar, kumaş boyası ile boyanabilir. Kumaş boyası kullanımı için uygun olan bu kumaş türlerini istediğiniz şekilde boyayabilirsiniz.


Renk kalitesini artırmak için boyama suyunu sirke ve tuz eklenmesi önerilir. Bu noktada tercih kumaşın türüne göre yapılmalıdır. Çünkü pamuk, ipek, rami ve keten içeren kumaşlar için tuz; naylon, ipek ve yün içeren kumaşlar için sirke kullanılır. Tercihe göre sıvı kumaş boyası ya da toz kumaş boyası kullanarak eskiyen eşyalarınıza yeni bir soluk getirebilirsiniz.


Kumaş Boyası ile Neler Boyanabilir?


Kumaş boyama ile tüm tekstil ürünlerini yenileyebilirsiniz. Yalnızca bir istisna vardır. O istisna ise polyester içeren ürünlerdir. Kıyafetler içerisinde pantolonlar en sık boyanmak isteyen ürünler arasında dikkat çeker. Özellikle kot pantolonlar sıklıkla yıkanma nedeni ile solabilir, canlı rengini yitirebilir ve eskiyebilir. Bu sebeple kumaş boyası kullanılarak yeniden kullanılabilir ve canlı bir hale kavuşturulur.


Rengi solmuş olan ya da rengini değiştirmek istediğiniz tişörtlerinizi de kumaş boyası ile kolaylıkla boyamanıza mümkündür. Aynı zamanda bez ayakkabılarınızı, şortlarınızı ve gömleklerinizi de boyayabilirsiniz. Fazla yıkamadan dolayı eskimiş olan masa örtüleri, nevresimler, kırlentler ve yastık kılıfları da kumaş boyası ile boyanarak yeniden ilk günkü gibi kullanılabilir.


https://www.everydye.com/

Yorumlar

Yorum yazabilmeniz için üye girişi yapmış olmanız gerekmektedir !

Henüz yorum yazan olmadı. İlk siz olmak ister misiniz?

Ücretsiz Kargo

₺ 500 ve Üzerine

%100 Orijinal

Ürün Garantisi

İade & Değişim

Ücretsiz

Güvenli Alışveriş

SSL Güvenliği

E-Bülten Üyeliği

Son trendleri ve özel indirimleri ilk duyan siz olun!

Copyright 2022 © Everydye.com

Whatsapp Destek
WhatsAp Destek Hattı
Lütfen bizimle iletişime geçin