Kumaş boyası, kumaşın üstüne baskı yapılması için özel olarak imal edilen boya türüdür. Kumaş boyaları, kumaş yapısına göre farklı ölçeklendirilen boyalardır. Estetik bir görüntü ve işlevsel bir kullanım için tercih edilir.


Kumaş boyaları imal edilirken birbirinden farklı kumaş türleri dikkate alınarak tasarlanır. Tercih esnasında dikkat edilmesi gereken konu ise boyanın rengidir. Kumaş boyası, boyanacak olan kumaştan daha koyu renk olarak tercih edilmelidir. Aksi takdirde kumaş boyama işleminde istenen sonuca ulaşılamaz.


Kumaş boyama sırasında isteğe bağlı olarak özgün desen oluşturulabilir. Bunun yapabilmenin yolu ise kolay yöntemi bilmektir. Her kumaş için seçilen boya aynı olmaz. Kumaş boyası ipek, keten, pamuk ve doğal lifli kumaşlar için ideal bir seçimdir. Kumaş boyama işleminin ardından hava ile temas ettirilerek kurutulmalıdır. Kuruduktan sonra ütü yapılarak boyanın kumaşta kalıcı bir kale getirilmesi gerekir.


Kumaş Boyası Çıkar mı?


Kumaş boyası uygulanırken kalıcılığın sağlanabilmesi adına kumaş boyası sabitleyici kullanılabilir. Bunun yanı sıra kalıcı kumaş boyası da tercih edilebilir. Bunun amacı kumaşın derin liflerine tutulmasına olanak sağlamaktır. Böylece boya kumaştan çıkamaz. Ancak birtakım kalitesiz kumaş boyaları kullanıldığında birkaç yıkama sonrasında kumaş boyası çıkabilir. Bu nedenle kumaş boyası alınırken ürünün kaliteli olup olmadığına dikkat edilmelidir. Bu noktada Viktoria kumaş boyaları yıkanınca çıkmayan kumaş boyası olarak karşımıza çıkar.


Viktoria kumaş boyası, kumaş boyama işlemi konusundaki başarını kanıtlamış olan bir markadır. Bu marka ile kumaşlardaki boya ne kadar yıkanırsa yıkansın çıkmaz. Boyanın kalıcılığının artırılması için boya içine tuz atılabilir. Böylelikle kalıcılık daha güçlü olur.


Kumaş Boyama Neden Yapılır?


Kumaşlar, herhangi bir sebeple boyanabilir. Kumaşların genel olarak boyanmasının amacı ise henüz yeni olan bir kumaşın renginin solmuş olmasıdır. Eski canlılığını kaybeden kumaşların yeniden kullanılabilmesi için kumaş boyama işlemi yapılabilir. Bu sayede kumaşlar ilk günkü gibi kullanılabilir.


Everydye üzerinden kumaş boyası alternatifleri hakkında bilgi edinebilirsin. Aynı zamanda istediğin bir kumaş boyasını sipariş edebilirsin. Çeşitli renk seçenekleri olan Everydye sitesi üzerinden kaliteli kumaş boyaları satın alabilirsin.


Kalıcı kumaş boyası alternatiflerimiz için bize https://www.everydye.com/ adresinden ulaşabilirsin.

Yorumlar

Yorum yazabilmeniz için üye girişi yapmış olmanız gerekmektedir !

Henüz yorum yazan olmadı. İlk siz olmak ister misiniz?

Ücretsiz Kargo

₺ 500 ve Üzerine

%100 Orijinal

Ürün Garantisi

İade & Değişim

Ücretsiz

Güvenli Alışveriş

SSL Güvenliği

E-Bülten Üyeliği

Son trendleri ve özel indirimleri ilk duyan siz olun!

Copyright 2022 © Everydye.com

Whatsapp Destek
WhatsAp Destek Hattı
Lütfen bizimle iletişime geçin