Günümüzde el işi hobilerle ilgilenenlerin akıllarından sıkça geçen boya uygulamaları arasında plastik saksı boyama bulunur. Açık balkonlarda, pencere kenarlarında, komodinlerin üzerinde, masalarda ve daha pek çok yerde çiçeklerin güzelliğini mekâna taşımak için kullanılan plastik saksıların nasıl göründüğü önemlidir. Çiçeklerin güzelliği ile uyumlu olabilecek plastik saksı boyama fikirleri ile plastik saksılar boyanarak istenilen renk ve motiflerle süslenebilir. Örneğin; eskitme saksı boyama uygulaması ile saksılarınızı nostaljik ve rüstik aksesuarlar haline getirebilmek mümkündür.


Genel olarak tek renk olan plastik saksılar, hayal edilen renklerde boyanarak bahçenizde, balkonunuzda, evinizin içinde kendine has bir ambiyans yaratır.


Plastik Saksı Hangi Boya ile Boyanır?


Plastik yüzeyleri boyamak kolaydır. Ancak ahşap yüzeyler gibi emici özelliğe sahip olmayan plastik materyaller, plastik astar kullanılarak boyanabilir. Bu sayede boyanın yüzeye kolay bir şekilde tutunabilmesi sağlanır. Akrilik boya ile plastik saksı boyama mümkündür.


Plastik Saksı Boyama


Plastik saksı boyama işlemi için çeşitli alternatifler bulunur. Süngerle saksı boyama, sprey boya ile plastik saksı boyama ve fırça ile saksı boyama gibi seçenekler bulunur. Plastik saksı boyama uygulamasına saksınızın yüzeyini temizleyerek başlayabilirsiniz. Daha sonra isteğe bağlı olarak parlak yüzey astarını plastik saksı üzerine uygulayabilirsiniz. Yüzey astarı uygulaması gerekli değildir. Ancak saksı üzerindeki boyanın iyi tutunabilmesi için uygun yüzeyi hazırlamak için idealdir. Plastik saksı boyama malzemeleri hazırlandıktan sonra boyama işlemine başlayabilirsiniz.


·         Boyanın ilk katını atmak için temiz bir boya kabına bir miktar akrilik boya alın.

·         Boyayı güzelce çalkalayın. Ardından kaba boşaltın ve fırçanıza bir miktar boya yüklemesi yapın.

·         Fırçayı yumuşak darbelerle aşağı yukarı hareket ettirerek yüzeye uygulayın.

·         İki farklı renk yapmak için orta kısımdan veya istediğiniz bir yerden kâğıt bant ile şerit çekin.

·         Şeridin açık kısmını istediğiniz renge boyayın. Daha sonra boyayı 6 ile 12 saat aralığında bir süre kuruması için bekletin.

·         Boyanın kurumasının ardından ikinci katı çekmek için daha özenli hareketlerle boya uygulaması yapın.

·         Son katın atılma aşamasında boyayı tek bir yöne tarama hareketlerle uygulayın.

·         Bir gün boyunca güvenli bir yerde kurumaya bırakın. Daha sonra yüzeyi koruması için vernikleme işlemi yapın.

·         Plastik saksıya çeşitli desenler çizmek isteyenler vernikleme işleminden önce hazır şablonlar ile çeşitli desenleri boyayabilir.


Plastik saksı boyama çalışmasında kullanılan malzemeler ve daha fazlası için https://www.everydye.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum yazabilmeniz için üye girişi yapmış olmanız gerekmektedir !

Henüz yorum yazan olmadı. İlk siz olmak ister misiniz?

Ücretsiz Kargo

₺ 500 ve Üzerine

%100 Orijinal

Ürün Garantisi

İade & Değişim

Ücretsiz

Güvenli Alışveriş

SSL Güvenliği

E-Bülten Üyeliği

Son trendleri ve özel indirimleri ilk duyan siz olun!

Copyright 2022 © Everydye.com

Whatsapp Destek
WhatsAp Destek Hattı
Lütfen bizimle iletişime geçin